Badania wzroku

Troska o wzrok człowieka jest domeną okulistów, optometrystów i optyków. Czym różnią się te zawody, a co je łączy?
Okulistyka jest działem medycyny, optyk to specjalista zajmujący się okularami. Optometrysta zaś posiada wiedzę zbliżoną do lekarza okulisty w zakresie oka i procesu widzenia, nie obejmuje jednak medycyny ogólnej (czyli nie zajmuje się chorobami oczu, nie wyciąga ciał obcych z oczu, oraz nie wykonuje specjalistycznych badań okulistycznych takich jak OCT, HRT, ciśnienie, dno oka itp.) .

Warto wiedzieć, że optometrystą zostaje osoba, która uzyskała tytuł magistra na kierunku fizyka ze specjalizacją optometria albo ukończyła podyplomowe studia z optometrii na Akademii Medycznej lub Politechnice. Optometrysta to regulowany zawód medyczny, a osoba go wykonująca skupia się na problemach wzrokowych pacjenta i posiada następujące umiejętności:

  • wykonywanie pomiarów ukÅ‚adu wzrokowego,
  • wykrywanie i diagnozowanie wad wzrok,
  • dobór i przepisywanie soczewek okularowych i kontaktowych, opraw okularowych i innych pomocy wzrokowych,
  • rehabilitacja ukÅ‚adu wzrokowego.

Głównym przedmiotem zainteresowania optometrii jest proces widzenia, a zwłaszcza wszystko to co służy ochronie, zachowaniu, usprawnianiu i rozwojowi tego procesu.

W Naszym salonie badanie ostrości wzroku przeprowadza optometrysta z wieloletnim doświadczeniem mgr Jolanta Molicka ( numer optometrysty NO08306).
Badanie jest kompleksowe trwa ok. godziny. Odbywa się w dobrze wyposażonym i nowoczesnym gabinecie. Po zakończeniu badany otrzymuje receptę na okulary.
Optometrysta dobiera także soczewki kontaktowe. Po badaniu klient otrzymuje bezpłatną parę soczewek kontaktowych.


Umów wizytę:
71 313 37 87 lub 604-512-678